top of page

Let's wave the Trans Flag

  • 27 jan 2019
  • 2 minuten om te lezen

Transgender personen kunnen te maken krijgen met vooroordelen en discriminatie, zoals ongelijke behandeling bij een sollicitatie, verkeerd aangesproken worden en verbaal en/of fysiek geweld. Om hierin verandering te brengen, wil TransAmsterdam, de transgendervlag onder de aandacht brengen bij het grote publiek. Door ons transgendervlaggen-project hopen we discriminatie tegen te gaan en meer begrip te krijgen voor transgenders in de samenleving. Daarnaast willen we de transgendervlag overhandigen aan organisaties die zich inzetten of willen inzetten voor de rechten van transgender personen en transgender kunst- en cultuurprojecten opzetten

Met het gedoneerde geld willen we:

*ons transvlaggen-project starten

*transgendervlaggen aanschaffen om te kunnen overhandigen

*transgender-kunst en cultuurprojecten opzetten

Help jij ons, zodat wij mooie project kunnen starten? Alle kleine beetjes helpen!

Informatie over de Transgendervlag

De transgendervlag is op 19 augustus 1999 ontworpen door Monica Helms, een transvrouw en activiste uit Amerika. Op 19 augustus 2014 is de transvlag gedoneerd aan het Smithsonian Instituut door Monica Helms. In 2017 heeft TransAmsterdam de transvlag van de eerste Amsterdam TransPride van 2014 geschonken aan het Amsterdam Museum en is hij opgenomen in de collectie van het museum.

Transgender Flag Day

Op 19 augustus vieren we met elkaar de Transgender Flag Day in Amsterdam en in de rest van de wereld. De transvlag is een symbool voor transgender pride, diversiteit en transgenderrechten.

Monica Helms:

"The stripes at the top and bottom are light blue, the traditional color for baby boys.

The stripes next to them are pink, the traditional color for baby girls.

The stripe in the middle is white, for those who are intersex, transitioning or consider themselves having a neutral or undefined gender.

The pattern is such that no matter which way you fly it, it is always correct, signifying us finding correctness in our lives."

 
 
 

Opmerkingen


Uitgelichte berichten
Recente berichten
Archief
Zoeken op tags
Volg ons
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

TRANSAMSTERDAM

TransAmsterdam is een trans organisatie voor kunst, cultuur en lifestyle in Amsterdam.

TRANSAMSTERDAM SUSTAINABLE DEVELOPMENT GOALS

Zo dragen wij bij aan de SDG’s:

TransAmsterdam werkt aan welzijn (3), onderwijs (4), gendergelijkheid (5), minder ongelijkheid (10), duurzame en veilige gemeenschappen (11), eerlijke kansen en werk (8), rechtvaardigheid en veiligheid (16) en internationale samenwerking (17).

 

Klik op het SDG-logo voor meer informatie over de Sustainable Development Goals.

sustainable-development-goals-logo.png

DONATION

​​Support het werk van TransAmsterdam

TransAmsterdam zet zich in voor zichtbaarheid, veiligheid en verbinding van trans en non-binaire personen. In een tijd waarin inclusie niet vanzelfsprekend is, creëren wij plekken waar trans personen écht gezien, gehoord en gewaardeerd worden.

Via kunst, cultuur en ontmoeting brengen we mensen samen. Van muziek, performance en poëzie tot storytelling en community-events — we bouwen aan veilige en inspirerende ruimtes waar identiteit gevierd mag worden en mensen zichzelf kunnen zijn, zonder uitleg of verantwoording. Ruimtes waar talent kan groeien en zichtbaar wordt.

Jouw donatie maakt dit mogelijk.

Met jouw bijdrage help je ons om deze veilige en inclusieve plekken en events te blijven organiseren, én om trans makers en de community actief te ondersteunen.

Elke bijdrage — groot of klein — maakt direct verschil.

👉 Doneer via PayPal: https://paypal.me/transamsterdam

(Snel, veilig en eenvoudig — ook via QR-code)

💳 Liever via bankoverschrijving?
IBAN: NL19 KNAB 0764 9979 20

🏢 Doneren via je werkgever (Benevity)?
Zoek naar TransAmsterdam op het Benevity-platform: https://benevity.com/

Samen bouwen we aan zichtbaarheid, veiligheid en trots.

ta-donate-2.jpeg

Join our mailing list

KAMER VAN KOOPHANDEL

KvK 62514172

© 2021 TransAmsterdam

bottom of page